ŞEFFAF PLEKSİ

Şeffaf pleksi temel tasarımı mükemmel optik özellikleri ve tamamen renksiz olmasıdır. Ayrıca camla karşılaştırıldığında daha hafiftir ve dayanıklıdır.

Şeffaf Pleksi 2mm

12.00 USD

ŞEFFAF PLEKSİ

Hemen hemen tüm sektörlerde kullanılabilen pleksi avantajları sayesinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu kırılmaz hafif malzeme kesilebilir, delinebilir, cilalanabilir, zımparalanabilir. aynı zamanda eğimli, dokulu, şekillendirilmiş ve boyanabilir özelliktedir.


İşaretler, resim çerçeveleri, mobilya, heykel, ürün teşhirleri ve daha fazlası için kullanılan pleksinin şeffaf formu da mevcuttur. 1900'lü yıllarda icat edilen pleksi şeffaf, esnek, parçalanmayan ve sağlam bir plastik malzemedir. Baskı amaçlarına kadar çeşitli şekillerde kullanılan camlara bir alternatiftir.


Şeffaf pleksi temel tasarımı mükemmel optik özellikleri ve tamamen renksiz olmasıdır. Ayrıca camla karşılaştırıldığında daha hafiftir ve dayanıklıdır, dolayısıyla sararmaya dayanıklı ve UV radyasyonu filtreleyen ışığın daha kolay nüfuz etmesini sağlar.


Şeffaf Pleksinin Kullanımı


Pleksi hem ev hem de ofis mekanı projeleri için kullanılabilir çünkü farklı boyut ve genişliktedir. Cam gibi temiz olduğundan beri cam ve pencere camlarının yerini alır. Cam gibi kiri çekemediklerinden pleksi kullanımı kolay bakım nedeniyle idealdir. Pleksi güçlüdür, bu nedenle banyoları kapatmak için mükemmel bir seçimdir. Muhafazalar için kullanıldığında, düşme gibi kazalara karşı dirençli kalırlar.


Pleksi kolayca çatlamaz; bu nedenle, parçalanma olmadığından değiştirme olasılığı minimum olacaktır. Seralarda pleksi kullanımı, olumsuz hava koşullarına ve iyi ışık sağlanmasına dayanabileceğinden ek bir avantaj olabilir. Bu, hava şartlarından bağımsız olarak sabit ışık akışı sağlayacaktır.


Mobilyalarda masa üstü, raflarda kullanılan kapaklar ve evlerde bulunan pek çok mobilya yapımında kullanılır. Bina uygulamasında da kullanılabilen pleksiler pencere, ses geçirmez kapı ve pencere, aydınlatma panosu, telefon kulübesi, sıhhi mutfak eşyaları, mobilya, akvaryum gibi araçlarda da kullanılır.


Pleksinin Diğer Kullanım Alanları


Pleksi gözün gördüğü hemen hemen her yerde bulunabilir. Reklamcılık sektöründe de oldukça popüler olan bu madde ışık kutusu, led ışık tabelası ve vitrin gibi alanlarda kullanılabilir. Trafikte de sıklıkla karşımıza çıkan pleksi trenler, otobüs ve arabalar için pencerelerde ve reklam alanlarında kullanılabilir.


Tıbbi aletlerin bazılarında da pleksi kullanılır. Endüstriyel uygulamalarda ekipman yüzeyi, koruyucu kılıf olarak kullanılan ürün aydınlatma uygulaması olarak da kullanılır. Flüoresan lamba, tavan lamba, sokak lambası, çizgi lamba gibi aydınlatma ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilen ürün, cam esas olarak levha formlarında da kullanılabilir çünkü; ağırlığı daha hafiftir ve kırılmaya karşı direnci yüksektir. 


Cam için Mükemmel Bir Alternatif


Cam için mükemmel bir alternatif arıyorsanız, şeffaf pleksi kullanımını kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Bu ürün, hem ticari hem de konut yapılarında, iç kısımda olduğu kadar dış kısımda da görülür. Son birkaç yılda, kullanımı çarpıcı bir şekilde ve birçok nedenden dolayı arttırılmıştır. Pleksi neredeyse mucizevi özelliklere sahiptir. İlk önce, camdan on kat daha güçlü olduğunu ve bunun da ötesinde olduğunu ve ikisinin de etkilenmeden kaldığını söylemeliyiz. 


İşlevsellik ve formun mükemmel karışımı olan pleksiler dayanıklı ve sağlamdır. Aynı zamanda yansıtıcı bir folyo ile kaplandığında ayna görevi görecek ve size gereken çok yansıtıcı yüzeyi sağlayacaktır. Bu özellikler, iç mekan tasarım çözümleri, spor salonları ve dans stüdyoları, okul ve ortak kullanım alanları gibi durumlar için idealdir.  Cam aynanızın potansiyel olarak tehlikeli bir madde olduğu günleri unutabilirsiniz, çünkü artık parçalanmayan pleksi var.


Pleksi Bir Süper Kahraman


Sentetik olarak tasarlanmış malzemeler arasında bir süper kahraman arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. İnşaat, tıp, tarım, otomotiv ve güvenlik gibi birçok sektörde öne çıkan özel özelliklere sahip, bilerek tasarlanmış bir plastik olan pleksiyi en sık açık ve şeffaf olarak bulabilirsiniz, ama aynı zamanda başka birçok renkte de üretilebilir.


Süper kahraman olduğunu söyleyebiliriz, çünkü camdan yaklaşık onlarca kat daha güçlüdür ve bu da onu neredeyse kırılmaz kılar. Pleksi cam tavan pencerelerinde, satış ekranlarında kullanılır. Yiyecek dükkanlarında ve endüstrilerde hem sebzeler hem de yemeye hazır yemekler için yiyecek depolamak için kullanılır. Pleksiler şeffaf olabileceği gibi çeşitli renklerde de tercih edilirler.


Bu nedenle, çoklu renkleri nedeniyle raflarda, kapılarda ve vitrinde dekorasyon veya işaret edici olarak kullanılabilirler. Pleksiler, dünya genelinde bulunan büyük akvaryumlarda kullanılır ve bu da onu etkileyici kılar. Suya dayanıklılık özelliklerinden dolayı denizaltı camlarının yapımında da görev alırlar. Diğer koruma ürünleriyle birlikte kullanılan pleksinin berraklığı ziyaretçilerin pleksinin ardındaki şeyin daha iyi görünmesini sağlar.