LAZER KONTROL KARTI

Lazer Kontrol Kartı, Kesim Makinalarında Yazılımsal Altyapıyı Oluşturan Ana Parçalardan Biridir

LAZER KONTROL KARTI

Lazer Makinelerinin önemli parçalarından biri olan lazer anakart, oldukça hassasiyet gerektiren bir ürün türüdür. Makinenin herhangi bir parçasının arıza yapması halinde anakart zarar görebilir. Bununla birlikte güç mekanizmasında yani power supply noktasında oluşan akım sorunu anakartın yanmasına sebep olabilir. Bu sebeple anakartın zarar görmemesi adına makinenin bakım ve onarımının büyük bir titizlikle yapılması gerekmektedir. 


,Lazer anakart orijinal parça, tüm lazer cihazlarıyla uyumlu özelliklere sahiptir. Kurulumu ve montajının kolay olması sebebiyle sipariş ağı oldukça geniştir. Bağlantı kabloları oldukça kolay noktalardan oluşmaktadır. Ürün üzerinde mevcutta lazer kontrol sinyali bulunmaktadır. Bu durum ise ürünün kullanışlılığını artırırken lazer ışınlarının dengeli atış yapmasını sağlamaktadır. Yurt dışından ithal edilen lazer anakart uzun ömürlü ve güvenli kullanıma sahiptir. 


Anakart Ürün Bilgileri 


Ürünün sorgulanabilir görüntü ekranı mevcuttur. Ayarlanan hız ve atış hızı bu ekran üzerinden takip edilebilmektedir. Panelden ön izleme yapmak mümkündür. Bununla birlikte kaydedilebilir bellek sayesinde grafik dosyaları saklanabilir. Kaydedilebilir bellek ile elektrik kesilmesi halinde kalınan yerden devam edilebilir. İşlem hızı oldukça yükse olduğu için yüksek verimliliğe sahiptir.


İş yükünü hafifletirken zamandan tasarruf sağlar. Dört eksene kadar farklı çeşit makinelerle uyum sağlayabilir. Lazer atış, çizim ve kesim işlemini çift otomatik dizge ve döşeme ile yapmaktadır. Ürünün parçaları ve koordine sistemi dinamik bir görünüme sahiptir. Kullanışlılığı oldukça fazla olan ürünlerdendir. 


Lazer Anakart Teknik Özellikleri 


Ürünün lazer kontrol sistemi bulunmaktadır. Üründe analog ve voltaj ayarlanabilir niteliktedir. Belli aralıklarla belirtilen değerler uygun nitelikte ayarlanabilmektedir. Frekans hızı oldukça yüksektir. Bununla birlikte çalışma çevrimi minimum %1 değerindedir. Maksimum değeri ise %99 olarak belirlenmiştir. 


Anakart kenarı puls etkili olmakla birlikte ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Ancak puls frekansının maksimum değeri 500 KHZ olarak belirlenmiştir. Bu değerin üstüne çıkmak mümkün değildir. Aksi halde makinenin motoru zarar görebilir. Üründe 25 çerçeveye kadar resim işleme hızı mevcuttur. Dayanıklılığı yüksek olan ürünün ömrü uzundur. Tekli görünüm içeren üründe konumlama ve tanımlama hızı 50 ms olarak belirlenmiştir. 


Lazer Anakart Avantajları 


Lazer makineleri kesim, sanayi, epilasyon gibi akla gelebilecek pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu sebeple anakartın içerdiği özellikler kullanılacak makineye göre farklılaşmaktadır. Kapsamlı bir anakart kullanıldığı taktirde tüm makinelerle uyum sağlayabilmesi mümkündür. Ürünün işaret noktasını konumlandırma niteliği sayesinde birçok lazer makinesiyle uyumlu çalıştığı bilinen bir gerçektir. 


Kesme işlemlerinde yüksek hızda kontur tanımlama özelliği mevcuttur. Bu özelliği ile kesim işlemi tek seferde ve arızasız gerçekleşmektedir. Bu durum ise kesim kalitesini artıran unsurların başında gelmektedir. Ürünün bilinen en temel özelliği ethernet veri iletimi olarak kabul edilir. Farklı boyutlarda çizim ve kesim işlemi için çalışma paneli de mevcuttur. Ayrıca anakartın yol planlamasını kendi kendine yaptığı bilinmektedir. Adaptasyonu sağlarken noktasal atış sağlayan planlama gerçekleştirmektedir. 


Ürünün Kargo Bilgileri 


Lazer anakart, hassas parçalardan oluşan lazer makine parçasıdır. Yurt dışından ithal edilen nitelikli ürün çeşitlerindendir. Ürün sipariş verildikten sonra en geç bir gün içinde kargoya verilmektedir. Kargoya verilirken özenle paketleme yapılmaktadır. Paketleme işlemi sırasında ürünün herhangi bir parçasının zarar görmemesi adına itinayla yaklaşılmaktadır. 


Ürün kargoya verildikten sonra oluşabilecek herhangi bir arıza halinde sorumluluk firmamıza ait değildir. Bu noktada ortaya çıkan zarar kargo şirketi tarafından karşılanmaktadır. Ürün müşterinin eline ulaştıktan sonra 3 iş günü içinde şikayet edilmediği taktirde kargo şirketi ya da firmamız sorumluluk kabul etmeyebilir. Bu sebeple ürün elinize ulaştıktan hemen sonra gerekli şikayetler bildirilmelidir.