Lazer Kesimde Yedek Parça Önemi

Lazer Makinasında Hava Motoru Sayesinde Kesim Yüzeylerinde Yanmadan İşlem Yapabilmeniz İçin Lazer Hava Motorunuzu Basıncı Stabil Ve Kuru Hava OLması Gereklidir.

Lazer Kesimde Yedek Parça Önemi

Endüstri sektöründe sıklık ile kullanılan bir makine çeşidi olan lazer kesim makineleri, bir fizik prensibi olan ışıma prensibi ile çalışmaktadır. Bu makinenin optik frekansta çalışması, kullanım alanlarını artırmakla beraber hızlı bir kesim yöntemi olmasını da kanıtlamıştır.

Hem zamandan hem insan gücünden hem de maddi olanaklardan tasarruf sağlamaktadır. Bu makineler içerisinde yer alan lazer hava motoru sayesinde de Temiz ve Kaliteli Yüzeyler elde edilmektedir.
Lazer Kesim Makinelerinin Kullanım Alanları
Endüstriyel Sanayi Bölgeleri
Bilimsel Araştırma Laboratuarları
Hollogrami Kullanım Alanları
Şehirlerin Sanayi Kuruluşları
Savunma Sanayi Donanımları
İletişim ve Telekominikasyon Alanları
Mühendislik Çalışma Alanları

Lazer Makinelerinde Hava Motorlarının Önemi

Lazer kesim makinelerinde yedek parçaların önemi makinenin daha uzun ömürlü çalışabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Sizler de taktir edersiniz ki her makine gibi bu lazer kesim makinelerinin de bakıma ihtiyacı olmaktadır. Çünkü bu makineler de farklı parçalardan oluşur ve bu parçaların bakımları da ya da değişimleri belirli aralıklar ile gerçekleştirilmez ise makinenin tamamını etkiler ve bozulma yolunda ilerler.

Özellikle lazer kesim makinelerinde hava motorları çok önemlidir. Makine içerisine hava vermek ve hidrojen enerjisini kullanmak ile yükümlü bu makinelerin filtreleri mutlak suret ile belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekiyor ise filtre değişimi yapılmalıdır. Bu sayede kullanılan hava motoru sağlıklı çalışır dolayısı ile de lazer kesim makinesi olması gerekenden daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

Bahsedilen bu hava motorlarının birçok farklı modeli ve markası bulunmak ile beraber hemen hepsi saf alüminyum elementinden yapılmıştır. Hafif bir metal olarak bilinen alüminyum kullanılma sebebi ise hava motorlarının içerisinden geçen sıcak havanın makineyi etkilememesi içindir.

Alüminyumun erime sıcaklığı 660 santigrat derecedir. Ve kullanılan lazer kesim makineleri bu sıcaklığı oluşturamayacağından hava motoru ve makinenin sağlıklı kullanılması amaçlanarak oluşturulmuştur. Sizler de lazer kesim makinesine sahipseniz ve üretim yapıyorsanız yedek parçalarınızı mutlaka kaliteli bileşenlerden oluşturmalısınız.