LAZER GÜÇ KAYNAĞI

Lazer Güç Kaynağı Lazer Kesim Makinalarında Lazer Tüpüne Giden Gücü Sağlayan Parçadır

LAZER GÜÇ KAYNAĞI

Lazer makinelerinde güç kaynağının gerçekleştirdiği görevi yerine getiren lazer power supply oldukça profesyonel bir alettir. Ürün pillerin ve adaptörlerin görevini yerine getirmektedir. Makinenin uzun yıllar dayanıklılığını korumasına yardımcı olan alettir. Makine üzerine akın eden elektriğin doğru şekilde ayarlanmasını sağlar. Böylece oluşabilecek akım sorunlarını önlemektedir. Uzun ömürlü olan power supply, priz ve makine arasında iletimi sağlar. Doğru şekilde çalıştığı için makinenin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. 


Sağlıksız çalışan, profesyonel şartlarda üretilmemiş güç kaynağı her zaman risklidir. Çünkü prizden gelen elektriği makineye doğru şekilde iletemeyen ürünler, makinenin yanmasına sebep olur. Orijinal olmayan yedek parçalar zamanla yıpranarak makineye zarar vermektedir. Ancak tamamen orijinal ve kaliteli olan lazer power supply ile lazer makinesi uzun yıllar kullanılabilecektir. 


Lazer Power Supply Güç Kaynağı Görevleri 


Güç kaynağı olarak bilinen power supply makineleri, lazer ışınlarının üretilmesinde birinci görevi üstlenmektedir. Lazer ışınlarını üreten ürünler tüplerdir. Ancak güç kaynağı olmadan lazer tüpü herhangi bir işlem yapamaz. Lazer makinesine bağlı bulunan güç kaynağının orijinal olması ve kaliteli üretimin ürünü olması oldukça büyük öneme sahiptir.


Kaliteli ürünlerde lazer ışınları daha sağlıklı ve profesyonel nitelikte olacaktır. 

Lazer power supply güç kaynağının ömrü 10 bin saatten fazladır. Ancak makinenin uygun şartlarda kullanılması oldukça önemlidir. Uygun koşularda ve kuru ortamda kullanılan makineler uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır. Lazer güç makinesi satın alırken lazer tüpünün özellikleri de dikkate alınmalıdır. Lazer tüpünün marka ve modeline uygun makine temin edilmelidir. Aksi halde her lazer tüpü her güç kaynağıyla uyumlu çalışmaz. 


Lazer Güç Kaynağı Özellikleri 


Oldukça kaliteli olan ve profesyonel ortamlarda üretilen power supply makineler, farklı akımlara sahiptir. 100, 120, 130 ve 150 Watt enerjiyle çalışan makineler mevcuttur. Güç kaynağının enerjisi makinenin enerjisi ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde makine çalışmaz. Bazen de kısa sürede bozulmasına sebep olabilmektedir. 


Güç kaynağının soğutma fanları ve manuel test butonu mevcuttur. Ürünün kurulum ve montajı oldukça kolaydır. Çünkü kolay kurulum bağlantıları bulunmaktadır. Seçilen ürün orijinal ve her markaya uygunluk taşımaktadır. Orijinal olan ürünlerin uyum sağlaması oldukça kolaydır. Ancak orijinal olmayan yedek parçalar makinenin ömrünün kısalmasına sebep olmaktadır. 


Lazer Power Supply Tamirat ve Yedek Parça Temini 


Kaliteli ve güvenilir bir power supply, orijinal nitelikler taşımaktadır. Orijinal olan ürünler makinelerle uyumlu çalışmaktadır. Aynı zamanda uzun ömürlü olduğu da bilinen bir gerçektir. Ancak her ürünün belli bir ömrü vardır. Ayrıca tozlu ve nemli ortamlarda çalıştırılan lazer makinelerinde ilk olarak lazer güç kaynağı daha sonra ise lazer tüpleri zarar görmektedir. 


Zarar gören lazer güç kaynağı makineleri için tamirat mümkündür. Makine ciddi anlamda zarar görmediyse geri döndürülebilir niteliklerden destek alarak hasar giderilebilir. Ancak güç kaynağının arıza durumu ciddiyse anında destek sağlanarak orijinal yedek parça temini sağlanmaktadır.