GÜMÜŞ PLEKSİ

Reklamcılıkta kullanılan pleksi, farklı seçeneklerle firmalara hizmet sunmaktadır. Bu noktada gümüş aynalı pleksi aynalı olması sebebiyle ayrı bir hava kazandırmaktadır.

GÜMÜŞ PLEKSİ

Reklamcılıkta kullanılan pleksi, farklı seçeneklerle firmalara hizmet sunmaktadır. Bu noktada gümüş aynalı pleksi aynalı olması sebebiyle ayrı bir hava kazandırmaktadır. Gümüş rengi ve kaliteli sunumuyla dikkatleri üzerine çektiği için talep oldukça fazladır. Ürünün boyutları müşterinin beklentilerine göre farklılaşmaktadır. Aynı zamanda kalınlığı minimum 1 mm olmakla birlikte maksimum 3 mm değerindedir. 


Pleksi gümüş aynalı ürünler için ilk etapta dikkate alınan büyüklük 80*60 boyutlarıdır. Reklamcılık noktasında en ideal ölçüler olduğunu söylemek mümkündür. Ürün kendinden yapışkanlı değildir. Bu sebeple montaj aşamasında ayrıca yapışkan hazırlanmalıdır. Ürün kaliteli yüzeye sahip olduğu için lazer aşamasında herhangi bir sorun yaşanmasına sebep olmamaktadır.


Gümüş Aynalı Pleksi Modelleri Özellikleri 


Aynalı gümüş rengi pleksi modelleri üstün nitelikte saydamlığa sahiptir. Bu sebeple lazer uygulaması için oldukça kullanışlı olmasıyla bilinmektedir. Dış ortamda uyum sağlayabilen özelliktedir. Yani yüksek derecede baskıya maruz kalmadığı taktirde dayanıklılığı yüksek ve uzun ömürlüdür.


Çizilmeye karşı dayanıklı olan ürün bu sebeple lazer uygulaması sırasında kolay uyum sağlamaktadır. Herhangi bir defoya maruz kalmadan uygulama gerçekleşmektedir. Ürünün içeriğinde ağır sanayi metal ürünleri bulunmamaktadır. Ayrıca kimyasal herhangi bir madde de içermemektedir. Bu sebepten ötürü gıda ürünlerinin ambalajlarında da kullanılabilir. Kimyasal madde içermeye çevre dostu pleksi modelleri, bu sebeple geniş uygulama alanına sahiptir. Üretimi farklı boyutlarda gerçekleşen gümüş aynalı pleksi kaliteyi ayağınıza kadar getirmektedir. 


Gümüş Aynalı Pleksi Nerelerde Kullanılır? 


Gümüş aynalı pleksi, çevre dostu bir üründür. Herhangi bir ağır sanayi ürünü içermez. Kimyasal madde barındırmaz. Bu durum uygulama alanını sınırsız hale getirmektedir. Ayrıca pleksi, dayanıklılığı yüksek bir üründür. Bu durum da daha geniş alanlarda kullanılmasına katkı sağlayan bir durumdur. İlk etapta gıda sektöründe kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. 


Gümüş aynalı pleksi modelleri, genellikle otomat makinelerinde tercih edilen ürünlerdendir. Bununla birlikte bankamatiklerde kullanılmaktadır. Pleksiler sağlık ekipmanlarının üretim aşamasında tercih edilen ürünlerdendir. Gümüş pleksiler ayrıca: 

- Stantlar

- Mobilya Sektörü 

- Yapı Malzemeleri 

- Masa üstü ekipmanlar ve föylerin üretimi 

- Sanayi uygulamaları 

- Ses bariyerleri duvarları 

gibi alanlarda tercih edilmekte olan ürünlerdendir. İhtiyaca göre kullanım sıklığı her geçen gün artmaktadır. 


Gümüş Aynalı Pleksi Avantajları 


Farklı niteliklere göre üretimi gerçekleştirilen gümüş pleksi modellerinin boyutları da farklılaşmaktadır. Müşterilerin beklentileri ve siparişleri dikkate alınarak üretim yapılmakta ve kesim gerçekleştirilmektedir. Ürün oldukça hafiftir. Hatta camdan daha hafif olmasıyla bilinmektedir. Bu sebeple taşınabilir ürünlerin üzerine yerleştirilebilir. Bu sebeple kullanım alanı oldukça geniştir. Camdan hafif ve incedir. 


Camdan daha ince olan pleksiler buna rağmen cama göre 10 kat daha dayanıklıdır. Dış etkenlere karşı dayanıklılığı yüksektir. Ciddi bir baskı uygulanmadığı müddetçe zarar görmez ve çizilmez. Uygun lazer makineleriyle ve testerelerle kesilen ürün yine bu malzemeler yardımıyla işlenir hale gelmektedir. Ürünün herhangi bir etkiye bağlı olarak kırılması halinde keskin değildir. Bu sebeple riskli bir durum içermemektedir. 


Gümüş Aynalı Pleksi Üzerinde Yapılabilen İşlemler 


Gümüş aynalı pleksi, üzerinde bazı işlemlerin yapılabildiği dayanıklı levha çeşididir. Dayanıklılığın yüksek olması üzerinde yapılacak işlemlerin yalnızca belli nitelikler taşımasını gerektirmektedir. Gümüş aynalı pleksiler, öncelikle lazer makineleriyle kesilebilir. Lazer kesim işlemi sayesinde şekillendirilebilir. 


Üzerinde birtakım çizim işlemleri ile lazer markalama işlemi yapmak da mümkündür. Kolay bükülebilen ürün şekillendirme için uygun nitelik taşımaktadır. Ayrıca freze, markalama  ve vidalama işlemleri de rahatlıkla yapılabilir. Ürünü delmek ve torna malzemeleri yardımıyla yeniden şekillendirmek mümkündür. Şekillendirme işlemi için ısıtmak zorunludur. Ürünün üzeri fotoğrafla kaplanabilir. Bu sebeple reklamcılık için uygun ürünler kategorisinde olduğunu belirtmek gerekmektedir. 


Ürün Satışı ve Kargo Hizmeti 


Dayanıklılığı yüksek olsa da herhangi bir etkiyle kırılma ve bükülme riski olan pleksiler özenle paketlenmektedir. Ürünün kesim ve çizimi müşterilerin beklediği standartlarda yapılmaktadır. Talep edilen ölçülere uygun lazer kesim işlemi gerçekleştirilmektedir. Ürün kargoya verilmeden önce titizlikle paketlenmektedir. Sipariş verilen ürün en geç bir gün içinde paketlenerek kargoya verilmektedir. 


Ürünün satışı için belirlenen fiyat metrekare cinsinden sunulmaktadır. Fiyat tutarı talep edilen ölçülere göre belirlenmektedir. Ayrıca ürün üzerinde işlem yapılması da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Bu noktada gümüş aynalı pleksi modelleri diğer modellerle karşılaştırıldığı zaman orta standartlarda fiyata sahiptir.