GOLD PLEKSİ

Gold Pleksiler Cama göre hafif yapıya sahip olmasının yanı sıra dayanıklı olması ile de uzun ömürlü yapıya sahiptir. Genel olarak saydam olma hususiyetleri ile bilinmiş olan ürünlerdir

GOLD PLEKSİ

Cama yakın olan şeffaflığıyla bilinen gold aynalı pleksi ürünlerin yapışkanlı olma hususiyetleri ile kullanımının da oldukça pratik olduğu söylenebilir. İç mimar dekorasyonu adına sık bir biçimde tercih edilen bu ürünün, cam aynalara göre daha hafif yapıya sahip olmasından ötürü pek çok birey bakımından son senelerde tercih edilmektedir.


Cama göre hafif yapıya sahip olmasının yanı sıra dayanıklı olması ile de uzun ömürlü yapıya sahiptir. Genel olarak saydam olma hususiyetleri ile bilinmiş olan bu ürünler, yarı saydam özelliklere ehil alternatifleri de müşterilere sunmaktadır. Ürün yelpazesinin geniş biçimde olduğu bilinen ürünlerin, gümüş renginin de bulunduğu söylenebilir. Renk alternatiflerinin kullanılacak olan ortama göre tercih edilmesi gerekir.


Örnek olarak; spor tarzı bir hava elde edilmek istenirse gümüş rengindeki aynalı pleksiler tercih edilebilir. Ancak daha klas bir havaya sahip olan ortamlar adına altın rengi tercih edilmelidir. Aynalı pleksi, dayanıklı olsa bile muhtemel kırılmalar ile herhangi bir şekilde yaralanmaya sebep olmaz. Çünkü ürünün kırılması ile parçalar keskin yapıya sahip olmaz. Bu da yaralanma ve kesiklerin önüne geçer


Gold aynalı pleksi, yüksek şekilde ışık geçirgenliğine sahip olan, dekoratif amaçlı olarak kullanılan ürün çeşididir. Dikkatleri çeken hususiyetlerinden birisi şeklinde normal cama göre darbelere karşı daha dayanıklı olduğu söylenebilir. Bu dayanıklılığın sayesinde uzun ömürlü kullanımın sağlanıyor olması amaçlanır.


Estetik görünüm ile dekor için kullanılmakta olup, sağlamlığı için tercih edilmektedir. Düşme ve kırılma gibi vaziyetler yaşanmasıyla cam parçalarında olduğu gibi risk yaratacak keskin yapılı hale bölünmez. Köşeleri keskin olmadığından ötürü yaralanma riski minimum düzeydedir.


Herhangi cam materyalle karşılaştırıldığı zaman ısıyı iletme özelliği daha az durumdadır. Kullanılan tasarım formlarının parlak ve şık görünüme sahip olduğu söylenebilir. Ayrıca bu formların, lazer ile şekillendirilerek, dekor adına en uyumlu tasarımlarla uygulandığını söylemek kesindir. 


Aynalı Pleksilerin Kullanım Sahaları


Rakam, harf, ürün, resim uygulamaları, reklam ürünü ve tanıtım amaçlı olarak kullanılabilmektedir. İç mimari, dekorasyonda, fuar stant dizaynlarında, ev ve ofis dekoratif ürünlerinde, reklam ürünlerinde, mobil aksesuarlarda, fotoğraf çekimi konusunda yansıtıcı dekor şeklinde kullanılmaktadır.


Bilhassa ev ve iş mekanlarında ayna dekor ürününün kullanımı yaygın hale gelmiştir. Kırılgan yapıya sahip olmamasından ötürü ve dayanıklı şartları sağlaması özelliği ile dekor unsurlarında aynanın yerine tercih ediliyor. Şık olan dizaynlar halinde oluşturulmuştur. Üstüne desen ve model uygulaması uygulanıp, değişik formlarda uygulamalar da gerçekleştirilebiliyor.


Model uygulaması ile oluşturulan desenler, değişik renk alternatifleri kullanılıp, yansıtan ve parlak renkli aynalar biçiminde tasarlanabilir. Kullanım bakımından uzun ömürlü yapıya sahip olmasıyla beraber, kullanıldığı her yerde iç mimarın estetik biçimde görünmesine yardımcı olacak bir üründür. Aynı zamanda hediyelik eşyalar için, aydınlatma detaylarında, takılarda, değişik vitrin tasarımlarında da kullanılıyor.


Pratik çözüm uygulanıp, yaratılan göz alıcı dekor ürünlerinde tercih ediliyor. Bilhassa stant ve reklam amaçlı dekorların yaratılması için, kolay biçim verilmesi ve işlenmesi özelliği açısından da seçilmektedir. Pek çok eşya dizaynında kullanılmasının baş nedeni ise uzun ömre sahip olması ve dayanıklı yapısıdır. Lazerle biçimlendirme faaliyetleri neticesi kolay bir biçimde, pek çok forma sokulmakta. Parlak görünümü ve yansıtıcı şekliyle şık dekor unsuru yansıtıyor. 


Aynalı Pleksinin Diğer Kullanım Alanları


Aynalı pleksi, pek çok dekoratif alternatif içinde kullanılacağı üzere tek ürün şeklinde hediyelik ürün ve reklam için de kullanılmaktadır. Ürünler; ev dekorasyonu, stantlar, banyo ve mutfak dekorasyonlarında kullanılıyor.


Bilhassa yansıtıcı özellik göstermeleri nedeniyle stantlar ve vitrinler içinde ayna alternatiflerinin yerine de kullanılıyor. Ayna görünüşüne sahip, şık görünümü ile göz alıcı ürün, normal aynalara göre altı kat dayanıklıdır. Meydana getirildiği malzemelerin sayesinde darbelere olan dayanıklılığıyla bilinir. Dekoratif ürün şeklinde kullanılması ile, uzun ömürlü özelliklere sahiptir. 


Ürünün, dayanıklı olmasının yanı sıra dekoratif ve şık yapısından ötürü fazlaca öne çıktığı söylenebilir. Işık geçirgenliğine sahip, kolay bir şekilde biçimlendirilir. Lazer kesim yöntemi ile oluşturulan parçaların, değişik formlarda dekor malzemeleri, hediyelik olan eşyalar, reklama ve tanıtıma ilişkin ürünler oluşturmaktadır. Üstüne eklenecek olan renk uygulamaları ve modellerle ev dekoru için oluşturulmaktadır.


Ürünün kullanım yapısı içinde bulunan ayna özellikleri ile ayna yerine uygulanmış olan yeni dekor ürünleri elde ediliyor. Üstüne uygulanan detaylar ve biçimlendirmeler ile takılar, banyo aksesuarı, yatak başı, reklam ürünler, özel tasarım modeller, hediyelik eşyalar şeklinde tasarlanıyor. Endüstriyel sahada da kullanım alanları vardır. Farklı ve değişik kalıplara sokularak, harf şeklini alan ve isim yazılı olan hediye veya dekor ürünlerine dönüşebilirler. Ürünler, lazer kesim tekniğiyle değişik formlara sokulduğu söylenebilir. 


Aynalı Pleksiler Neden En Fazla Seçilen Ürünler İçerisinde Yer Almaktadır?


Dayanıklı olması, farklı şekillere sokulması, iklim koşullarından etkilenmemesi, modeller ile oluşturulması, renkli ya da şeffaf kullanılması gibi pek çok özelliği seçilen bir ürün olmasından ötürü çok fazla tercih edilmektedir.


Bütün bu avantajların dahilinde pek çok dekoratif malzemenin içinde yer alacağı gibi yalnızca kendisi biçimlendirilerek de dekor amacıyla kullanılabiliyor. Bilhassa bürolarda ve evlerde dekora ilişkin kullanımlarda en avantajlı olan fiyatlara sahip, ürün alternatifleri içerisinde tercih ediliyor. Bir başka neden ise, risklere karşı olan, keskin kenarlarının olmaması ve cam kırılganlığının bulunmaması ile çokça tercih edilmesine olanak tanımaktadır.